Stovyklos vadovai

Dovilė Genutytė – Katarskienė 28 m. (stovyklų organizatorė)

 • Stovyklų vadovė, programos koordinatorė
 • Psichologė, privati praktika
 • Grupinės psichoterapijos studentė
 • Savanorystės patirtis paramos fonde „Jaunimo linija“

Būnant stovykloje supranti, kad ankstesnis gyvenimas, darbai ir kiti rūpesčiai tarsi nebeegzistuoja, jie išnyksta. Kuri gyvenimą „čia ir dabar“: galvoji, kada ČIA eisi valgyti, kada ČIA eisi miegoti, supranti, kad DABAR turi priimti iššūkį ir jį įveikti. Be to, buvimas tarp stovyklos bendraminčių leidžia geriau pažinti save, suprasti ko bijai, sužinoti, kas tave žavi. Stovykla – tarsi neformali mokykla, kurioje mokomasi prisitaikyti prie skirtingų žmonių, spręsti konfliktus, prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, bendradarbiauti su kitais.
Stovyklose man svarbu, kad vaikai galėtų mokytis iš savo patirties. Taip pat man svarbu su vaikais užmegzti pasitikėjimu paremtą kontaktą. Tuomet vaikai gali jaustis savimi, būti spontaniški, kūrybiški ir drįstantys išbandyti naujoves.

Daugiau apie mane – www.genutyte.lt

Agnė Mišeikaitė 25 m. (stovyklų koordinatorė)

 • Psichologijos bakalauras
 • Sveikatos psichologijos magistras
 • Darbas su vaikais ir šeimomis ugdymo įstaigose
 • Darbas su jaunimu nevyriausybinėse organizacijose, tarptautiniuose projektuose ir vasaros stovyklose

Darbas su vaikais ir jaunimu mane paprasčiausiai žavi! Tam, kad suprastum vaikų kalbą, jų poreikius ar sunkumus – reikia pačiam nebijoti šiek tiek pabūti vaiku, žaisti, būti nerimtam ir paprasčiausiai tiesiog sugebėti džiaugtis akimirka, kurioje esi. Esu be galo laiminga, kad turiu galimybę ir šiais metais prisidėti prie Indiego stovyklų organizavimo bei padėti vaikams įveikti jų baimes, atskleisti talentus, susirasti naujų draugų ar tiesiog – smagiai praleisti laiką! Nekantrauju ir vėl drauge su vaikais leistis į šį nuostabų nuotykį!

Edvinas Vrubliauskas 33 m.

 • Socialinis darbuotojas
 • Dviejų vaikų tėtis
 • Darbo su jaunimu specialistas
 • Kompiuterinių žaidimų fanas
Kviečiu jus kartu nukeliauti į kalnus. Labai džiaugiuosi. kad turėsiu galimybę su jumis kartu išgyventi nuostabių akimirkų kalnuose ir kelionėje į juos. Dirbant su jaunimu dažnai organizuoju žygius ir vasaros stovyklas paaugliams ar jų šeimoms.
Reflektuojant savo patirtis žygiuose su jaunuoliais supratau, kad natūralioje gamtoje išgyventa bei suprasta patirtis padeda labiau suprasti ir save.
Mano patirtis Norvegijos, Vokietijos, Gruzijos, Lenkijos bei Lietuvos žygiuose prieš kelis metus, ženkliai  prisidėjo prie kai kurių mano sprendimų. Ir šiandieną dėl to esu labai laimingas.

Marija Kučikaitė 28 m

 • Tarptautinės savanoriškos veiklos koordinatorė (priėmimas) A.C. Patrioje
 • Globalios istorijos magistro studentė
 • Savanorystės patirtis Vokietijoje (nevyriausybinėje organizacijoje), Izraelyje (tarptautiniame kibuce), Graikijoje (pabėgėlių stovykloje)

Būdama mokykloje įvairiose Lietuvos ir tarptautinėse stovyklose dalyvaudavau kas vasarą. Prisimenu nebūtinai daug konkrečių dalykų, bet bendruomenės ir jaukumo jausmą. Man atrodo, kad mokymosi ir refleksijos aspekto integravimas į smagius stovyklinius užsiėmimus yra labai geras būdas vaikus padrąsinti, įkvėpti ir motyvuoti ateičiai. Ne vertinam, bet skatinam ir lydim. Tam, kad vaikai augtų sąmoningais visuomenės nariais. Nes sakoma, kad išmintis ateina su amžiumi, bet kartais amžius ateina vienas…

Mamoona Arshad, 21 m.

 • Language Student (English, French, Spanish, Italian, Urdu, Turkey)
 • Volunteer as Italian tutor for kids from non-Italian family background
 • EVS ( European Voluntary Service): Unity in Diversity.
 • Writer

I believe every child has a different energy, every child has different needs and just like that, every child learns differently. This is what, as an adult I feel responsible to respect, whenever I am in contact with kids and teenagers: their needs and strengths. Every single kid is an explosion of energy that only needs to be canalized towards the direction that will make him/her shine and feel confident about himself/herself. This happens best when they are in the environment where they are given the freedom to express their creativity, their energy and their opinion. This not only results into a development of their character but also into a learning process.

Vaida Galkontaitė 27 m.

 • Esu psichologė, pabaigusi bakalauro ir mokyklinės psichologijos magistro studijas;
 • Šeštus metus dirbu su vaikais ir jaunimu (stovyklos, darbas vaikų dienos centre ir pan.)
 • Aštuoneris metus savanoriauju bei vedu mokymus būsimiems savanoriams emocinės paramos tarnyboje „Jaunimo Linija“

Su vaikais ir jaunuoliais man gera, nes žaviuosi jų spontaniškumu, kūrybiškumu, gyvumu bei išmintimi. Mano kasdienis darbas susijęs su vaikais ir jaunimu, tad esu laiminga jį dirbdama, o vasaromis nuolat važiuoju į įvairias stovyklas. Stovyklų metu galiu pasidalinti savo patirtimi ir žiniomis, nes ne visada būti vaiku yra paprasta (kartais kyla nesuprantamų minčių, kartais baisu ką pagalvos kiti, o kartais sunku suprasti kas per jausmas gniaužia paširdžius). Vaikai su manimi taip pat dalinasi savo patirtimi ir žiniomis, nes juk būti suaugusiu irgi ne visuomet paprasta (ne visuomet atkreipi dėmesį kiek žiogas turi kojų, kaip gera juoktis iki ašarų, žaisti vandens karą, kurti tikrą ir nuoširdų tarpusavio ryšį). Po šio bendro nuotykio ir buvimo drauge, mums pasidaro lengviau būti tiesiog pačiu savimi.

Pijus

Pijus loves books, chocolates, owls,and children – I worked in Indiego English Summer camps of 2015 with the kids and teenagers, and the experience was charged with energy, adventure and enthusiasm, one I am eager to relive.

I was constantly amazed by the creativity of the kids and what they are able to deliver when given the freedom, it is necessary that they can explore their imagination in a safe environment and my experience shows that Indiego camps are perfect for that. The diversity of the camp leaders will help shape the worldview of the kids and prepare them for a globalised world, while the carefully selected activities will lead them to discovery of their natural gifts and groom their ability to cooperate with and influence others. I am confident that the camps will leave a strong positive influence on all of us!

Andrius Katarskis 33 m. (stovyklų organizatorius)

 • Esu psichologas, geštalto terapijos praktikas
 • Turiu 10 metų darbo su jaunimu ir vaikais patirtį
 • Esu organizavęs apie 30 stovyklų
 • Nuolatos vedu mokymus jaunimo grupėms ir dirbantiems su jaunimu.

Dirbdamas su jaunimu džiaugiuosi, kai galiu tapti pirmų bandymų liudininku: pirmo susėdimo ratu, pirmo susipykimo ir pokalbio apie tai, pirmo karto, kai bandoma susidurti su savo baime. Savo vaidmenį matau kaip bendrakeleivio, kuris gali padėti tų pirmų kartų neišsigąsti ir suprasti kas vyksta.

Stovyklose dirbu jau devyni metai. Kuris laikas norėjosi padaryti stovyklą, kur pagrindinis akcentas būtų ne tik linksmai praleistas laikas, tačiau ir mokymasis iš patirties. Tikiu, kad stovykla gali tapti santykių laboratorija, kur jaunas žmogus su nuoširdžiu palaikymu gali atradinėti, mokytis ir linksmintis.

Pats esu sveikatos psichologas, geštalto psichoterapijos praktikas. Daugiau apie mane iš profesinės pusės galite sužinoti www.trinus.lt

Gabija Tarapovskytė 23 m. (vadovė, jojimo instruktorė)

 • Studijuoju ergoterapiją VU;
 • Esu Lietuvos šaulių sąjungos narė;
 • Jojimas ir bendravimas su žirgais yra mano mylima ilgametė veikla;
 • Patirtis dalyvaujant vaikų vasaros stovyklose, darželiuose bei vaikams skirtuose renginiuose.

Mano mėgstamiausia mintis – kad nei viena diena nepraeitų veltui! Nuo vaikystės užsiimu žirginiu sportu ir tie metai, praleisti žirgų apsuptyje, yra ir bus patys geriausi. Bendravimas su žirgais išmokė daug svarbių gyvenimiškų dalykų, tokių kaip pasitikėjimas savimi, atsakingumas, darbštumas, komandinis darbas. Manau, kad aplinka, kurioje mes gyvename, gali būti dar gražesnė ir šviesesnė kuomet padedame vieni kitiems ir dalinamės gražiomis mintimis bei darbais. Ir, aišku, kai daug šypsomės ir juokiamės! Stovyklos metu tikiuosi tapti kiekvieno jauno žmogučio drauge, kuri kartu leisis į naujų potyrių, kūrybiškumo, savarankiškumo ir atsakingumo kelionę!

Rūta Vitienė, 28 m. (stovyklų koordinatorė)

 • Psichologijos bakalauras
 • Mokyklinės psichologijos magistras
 • Įvairių stovyklų vadovė
 • Vaikų ir paauglių savęs pažinimo akademijos vadovė
Neįsivaizduoju savo vasaros be stovyklų. Jų organizavimas, pasiruošimas ir įgyvendinimas yra toks žavus procesas! Esu laiminga, jog turiu galimybę pažinti vaikus, būti mažyte jų gyvenimo dalimi tą stovyklavimo, atradimų, juoko ir savęs pažinimo bei augimo savaitę. Dirbant stovyklose man svarbu atrasti ryšį, kurti saugią, priimančią aplinką, kur eksperimentai, maži iššūkiai vestų prie didelių atradimų. Tad kiekvienoje stovykloje mano tikslas padėti vaikams suprasti savo jausmus, skatinti būti savimi ir išbandyti pačias įvairiausias veiklas, atrasti naujų dalykų: nuo netradicinio sporto iki relaksacijų.

Austėja Spaičytė, 24m.

 • Mokyklinės psichologijos magistras.
 • Psichologijos bakalauras.
 • 5 metai savanoriaujant „Jaunimo linijoje“.
 • Patirtis vaikų vasaros stovyklose.
 • Darbas su ikimokyklinio amžiaus vaikais.

Vasaros stovyklose labiausiai džiaugiuosi galimybe kartu su vaikais patirti visą puokštę įvairiausių nuotykių! Sunku pamatuoti džiaugsmą, kuris kyla kartu tyrinėjant, žaidžiant, kuriant, juokiantis, kalbantis, dalinantis dienos įspūdžiais ar tiesiog būnant šalia, kai vaikas atranda tai, kas jam dar nepažįstama, nauja. Žaviuosi vaikų gebėjimu į pasaulį žvelgti plačiomis akimis ir džiaugtis mažomis smulkmenomis, kurių mes, suaugusieji, kartais net nepastebime J Stovykla – puiki galimybė ne tik smagiai praleisti laiką ir susirasti naujų draugų, tačiau ir puiki proga geriau pažinti save, mokytis spręsti tarpusavio konfliktus, ugdytis savarankiškumą, įveikinėti baimes ir dirbti komandoje. O svarbiausia, visa tai daryti saugioje aplinkoje, kurioje vaikas priimamas su visais jam kylančiais jausmais. Džiaugiuosi galėdama būti šio vasaros nuotykio dalimi!

Marko Burdzic 29 m.

What I have learned during working with youth is the importance of being patient and open, and also ready to learn from them. During my experience I learned how to deal with conflicts and give a constructive feedback. I am also able to help my target group to reflect on their own reactions and behavior and to lead evaluation/reflection. Beside this I’ve got some useful skills in communication, which are in my opinion very important for this kind of job. Some of them are self observation/awareness, tolerance, ability to initiate conversation, ability to listen and share feelings, understanding the need and influence of positive feedback….

Miglė Motiejūnaitė 25 m.

 • Mokyklinės psichologijos magistro studijos
 • Mokslinė veikla, seminarų vedimas, straipsnių publikavimas vaikų socialinių įgūdžių ugdymo tema.
 • Tėvystės įgūdžių ugdymo programos vedimas.
 • Vaikų vasaros stovyklų vedimas.
 • Savanorystė dienos centre su negalią turinčiais vaikais.

Kiekvienais metais laukiu vasaros, tikėdamasi, kad galbūt ir šiais metais pavyks dalyvauti vaikų stovyklose, todėl jau ketvirti metai esu viena iš Indiego stovyklų vadovių. Stovyklos suteikia galimybę, kartu su patirtį turinčiais specialistais, kurti programą, kuri paliktų stiprų įspūdį, keltų iššūkių ir tuo pat metu ugdytų vaikų savarankiškumo, bendravimo įgūdžius. Stovyklos man siejasi su dideles komandos formavimu, kurios nariai savaite laiko mokosi vienu iš kitų. Nuostabiausias jausmas būna tuomet, kai pasibaigus stovyklai, prieš savaitę visiškai nepažįstami vaikai tampa šeima.